Reyhan Mh. Safranlık Sk. İlikler İş Hanı, No: 10, Kat: 1, Büro: 106 Osmangazi / Bursa

Chrome’un RAM tüketimini azaltın

909
Chrome’un RAM tüketimini azaltın

Chrome web tarayıcınız PC’nizin zaten sınırlı olan RAM’ini harcayıp bitiriyorsa, işte size çözüm!

Chrome ve Firefox arasındaki çekişme, eskisi kadar hararetli olmasa da devam ediyor. Her ikisinin de harika bir tarayıcı olduğunu kabul ediyoruz, ancak Google ve Mozilla‘nın tarayıcıları RAM konusunda da oldukça cömertler.

Bu yazımızda Chrome’unuzun RAM kullanımını azaltmanızı sağlayacak 2 eklentiyi sizlere tanıtmak istiyoruz. PC’nizin RAM’i yeterli değilse ve Chrome’da yavaşlamalar yaşıyorsanız, bu eklentilere mutlaka göz atmalısınız.

One Tab Eklentisi – Link

Araç çubuğunuzda bir düğme olarak görünen One Tab ile açık sekmelerinizden gruplar oluşturabilirsiniz. Bunun RAM kullanımına olan katkısını merak ediyorsanız, açık sekme sayısının Chrome‘un RAM kullanımını önemli ölçüde etkilediğini söyleyelim.

One Tab ile sekmelerinizi bir araya toplayarak tarayıcınızın RAM kullanımını yarısından azına düşürmeniz mümkün olabilir. Eklenti, grupladığınız sekmeleri açık tutmayarak RAM’den tasarruf ediyor ve aslında çok da büyük bir iş yapmıyor. Ancak sekme gruplarınıza kolayca erişebilmeniz, onları kolayca yönetebilmeniz size avantaj sağlıyor.

ETİKETLER: , ,
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bize hızla ulaşabilirsiniz.