Reyhan Mh. Safranlık Sk. İlikler İş Hanı, No: 10, Kat: 1, Büro: 106 Osmangazi / Bursa

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Web Tasarım
Web tasarımı nedir?
Kurumların ya da bireylerin kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere web sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine web tasarımı denir.
Neden Web sitesi yaptırmalıyım?
Yeni Türk Ticaret kanun gereği firmalar için Web sitesi açma zorunluluğu getirilmiştir, fakat bu zorunluluk olgusu yerine firmanızın prestiji, verimliliği saygınlığı bulunabilirliği adına ve sanal alemde firma güvenilirliğini arttırmak için bu girişimde bulunmanızı önemle öneririz.
Her firma türü için uygun mudur?
Tüm firma tipleri için uygundur. Şahıs firması, limited şirket, anonim şirket vb..

Web projelerinin teslim süresi ne kadar?

# Kurumsal web sitesi ve Şahsi web sitesi projelerini maksimum 7 ila 14 iş gününde teslim etmekteyiz.
# E-ticaret sitesi, emlak ilan sitesi, haber sitesi, portal ve özel site projelerini maksimum 20 iş gününde tamamlamayı öngörür, ancak özel tasarım ve yazılıma sahip olan bu sitelerin teslim süresi proje detaylarına göre değişebilmektedir.SEO Hizmetleri

SEO nedir?
SEO kelimesi, Search Engine Optimization ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı, arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. SEO çalışmasını inceleyecek olursak, isminden de anlaşılacağı üzere, internet projelerinin arama motorlarına, belli başlı kurallar ile uygun hale getirilmesi ve sitelerin aramalarda üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çalışma olarak nitelendirebiliriz.
Backlink nedir?
Bir web sitesinin, bir başka web sitesine referans olarak link vermesine backlink denilmektedir. Bu durumu şu şekilde düşünebiliriz; Google tarafından güvenli ve popüler olan bir web sitesi, kendi sitesinde sizi öneriyor ve kullanıcılarına tavsiye ediyorsa, Google doğru orantılı olarak sizin sitenize de güven duymuş olacaktır. Böylelikle bir popülerlik sağlayarak sitemize hem trafik hemde bilinirlik sağlanmış olacaktır. Son Google güncellemeleri ile birlikte, backlink konusu çok daha hassas davranılması gereken konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yapıyı manipüle eden bazı web siteleri, Google tarafından tespit edilerek, arama kelimelerinde filtreye düşebilmektedirler. Bu nedenle doğal olmayan ve ödemeli alınan backlinkler, projeler için tehlike arz etmektedir.
Neden SEO çalışmasına başlamalıyım?
Bir şirketin yaşam döngüsünü sürdürebilmesi ve büyümesi için gerekli olan temel ihtiyacı pazarlamadır. SEO aynı şekilde bir şirketin pazarlama yatırımıdır. İnternetin her kesime bu kadar nüfus ettiği dönemde, internette var olabilmek ve yüksek kitlelere erişerek, yeni müşteriler kazanmak isterseniz, Google’da var olabilmeniz gerekmektedir. Bunun içinde SEO çalışmalarına hemen başlayabiliriz.

Google’da Sitem ne zaman üst sıralara çıkar?
Google'da var olabilmek, üst sıralarda yer almak ve kalıcılığını sağlayabilmek 3 ay ile 12 ay arasında değişen bir zaman gerektiriyor. Bu zaman aralığını belirleyen en önemli kriterlerin başında, web sitenizin Google algoritmasına uyumluluğu, sitenin sunumu, dinamik yapısı, hedef kitlesine göre planlanmış olması ve sektördeki rekabet hacmi gelmektedir. Biz destekbudur.com olarak, bu süre ve süreçlerde bilinçli ve deneyimliyiz.


Hazır Siteler Hakkında

Her yıl ödeme yapmam gerekir mi?
Tüm yazılımlarımız domaine lisanslı olarak ömür boyu kullanım ile sunulmaktadır. Domain ve Hosting yenilemesi dışında yıllık bir ücret ödemezsiniz.
İstediğim kadar domaine kurabilir miyim?
Hazır web sitelerimiz domaine lisanslı verilmektedir, her bir domain için yeni ürünü satın almanız gerekmektedir. Sipariş verilen script, siparişte belirtilen domaine lisanslanır. Script kurulumu tamamlandıktan sonra, domain değişikliği yapılmamaktadır.
Daha sonra lisans değişikliği yapabilir miyim?
Aynı firmaya ait ilk alınan lisans .com uzantı ya alınmış ise, firma daha sonra aynı domainin .com.tr uzantısına geçmek istediğinde süre gözetmeksizin değiştirilir. Diğer türlü lisans değişimi ücretsiz olarak yapılmayacaktır.
Geri iade imkânım var mı?
Malesef. Yazılımlarımız domaine lisanslı ve dosya teslimi şeklinde olduğundan iade söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle demo sunumlarımızı detaylı olarak inceleyiniz.
Bize hızla ulaşabilirsiniz.