Müşteri Hizmetleri0543 809 08 50

Hoşgeldiniz. Bugün

Google Haritalara Kayıt

Ana Sayfa » Hizmetlerimiz » Google Haritalara Kayıt

location-map-flat

Akıllı telefonların kullanımı artmasıyla Google haritalarının önemi artmıştır. Artık neredeyse her Google aramasında karşımıza harita çıkmaktadır. Bu haritalar sayesinde müşterileriniz firmanıza lokasyon olarak daha çabuk ulaşmasını sağlayabiliriz. Google haritaları sadece konumuzu göstermez. Burada telefon numaralarınızı, site adresinizi, e-mail adresinizi, çalışma saatleriniz gibi birçok bilgiyi paylaşabilirsiniz. Google Haritanızı istediğiniz zaman düzenleme yapabilirsiniz. Bölgesel bir değişilik yapmadığınız süre zarfında tekrardan doğrulama istemez.

maps

Google Harita Kaydını Neden Yaptırmalıyım?
# Google’un hizmeti olan harita kaydı ile Google aramalrında ilk sayfaya çıkabilmek için yaptırmalısınız.
# Müşterileriniz firmanızı daha kolay bulabilmesi için yaptırmalısınız. Akıllı telefonlarda Google haritalarında konumunuzu aatılarak bulabilirler.
# Google haritaları, Google’un gözünde değeriniz arttırır. Bu nedenle de Seo’ya katkısıda vardır.
# Sitenizi Google haritalarına eklediyseniz, Adwords reklamlarınızda konum işaretleme yapabilme şansı vermektedir.

1- Posta Kartıyla Doğrulama
Başvuru yapıldıktan sonra 14 gün içerisinde Google’dan gelen kod ile harita aktif edilmektedir. Bazen kod tarafınıza ulaşmadığında Google ile iletişime geçip haritayı aktif ettiriyoruz.

2- Telefonla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)
Google tarafından aranıp kod verilmektedir. Kod ile haritayı aktif ettiten sonra haritanız hemen aktif olacaktır. Telefonla doğrulama tüm işletmeler için kullanılabilir bir seçenek değildir. Doğrulama işlemi sırasında bu seçeneği görmezseniz başka bir doğrulama yöntemini deneyin.

3- E-postayla Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)
Google tarafından mail adresinize kod gelmektedir. Kod ile haritayı aktif ettiten sonra haritanız hemen aktif olacaktır. E-postayla doğrulama tüm işletmeler için kullanılabilir bir seçenek değildir. Doğrulama işlemi sırasında bu seçeneği görmezseniz başka bir doğrulama yöntemini deneyin.

4- Anında Doğrulama (Yalnızca belirli işletmelerde kullanılabilir)
Firmanızın web sitesini Google Search Console ile önceden doğruladıysanız, firmanızın haritasını yönetmeniz için gerekli doğrulama işleminin anında yapılma olasılığı da vardır. Bazı işletme kategorilerinin anında doğrulama için uygun olmayabileceğini unutmayın.

5- Toplu Doğrulama (10’dan fazla farklı konuma sahip işletmeler tarafından kullanılabilir)
Aynı firmaya ait 10’dan fazla şube varsa, haritalarını tek seferde ekleme fırsatı vermektedir. Google My Business Konumları ile doğrulama için uygun bir firma olabilirsiniz.

02 Kasım 2016

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Facebook'ta Biz